Aktualności

WIELKANOC

WIELKANOC "Chrystus zmartwychwstan jest, Nam na przykład dan jest, Iż mamy z martwych powstać, Z Panem Bogiem królować. Alleluja. Leżał trzy dni w grobie, Dał bok przebić sobie. Bok, ręce, nogi obie, Na zbawienie człowiecze tobie. Alleluja." Radosnego przeżywania Świąt !!!

WIELKI POST

WIELKI POST W niedzielę, 18 marca 2018 roku, chór "Camerata" zaprosił Iławian do kościoła Brata Alberta w Iławie na wspólne przeżywanie czasu Wielkiego Postu. W czasie liturgii mszy zabrzmiały chóralne pieśni pasyjne. Zespół zaśpiewał przepiękne "O bone Jesu" i "Adoramus Te Christe" Ich treści i niepowtarzalne brzmienie wielogłosowych opracowań zapadły głęboko w sercach wykonawców i słuchaczy.

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET W tym roku święto Dnia Kobiet wypadło w dniu próby chóru "Camerata". Atmosferę tego szczególnego, chóralnego spotkania stworzyły ciepłe życzenia przekazane przez "wspaniałych" Chórzystów "wspaniałym" Chórzystkom oraz wiosenne kwiaty...

KOLĘDOWANIE DLA SENIORÓW

KOLĘDOWANIE DLA SENIORÓW Jak co roku "Camerata" odwiedziła z kolędami swoich wiernych słuchaczy w iławskich Domach Seniora. Jak zwykle były to koncerty przepełnione ciepłem,serdecznością,wspomnieniami. Otrzymane po koncertach oklaski były dla chórzystów szczególnym podziękowaniem. Za piękne spotkania bardzo dziękujemy...Do siego roku!

KOLĘDOWANIE W KISIELICACH

KOLĘDOWANIE W KISIELICACH Kolejny koncert kolęd chóru "Camerata" odbył się 11 stycznie 2018 roku w Kisielicach i został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Iławski zespół, który wykonał polskie i obce kolędy i pastorałki, został bardzo ciepło przez miejscową publiczność. Na zakończenie koncertu zabrzmiała, zaśpiewana wraz z lokalnym chórem szkolnym i z publicznością, kolęda "Bóg się rodzi"...

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku r., chór "Camerata" tradycyjnie już "kolędował" dla mieszkańców Iławy. Tym razem koncert kolędowy odbył się w kościele Św. Brata Alberta w Iławie. Jego program wypełniły znane i nieznane kolędy i pastorałki. Zostały one bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną licznie w świątyni publiczność...Słuchacze podziękowali chórzystom za koncert gromkimi oklaskami...

KONCERT ŚWIĄTECZNY

KONCERT ŚWIĄTECZNY W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2017 r., chór "Camerata" zaprosił Iławian do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Koncert Kolęd i Pastorałek. Świąteczna atmosfera dnia udzieliła się zarówno wykonawcom, jak i słuchaczom...W sposób szczególny zabrzmiały kolędowe kołysanki, jak i ludowe, skoczne pastorałki ...Na kolejne koncerty kolędowe zespół zaprasza swoich słuchaczy w styczniu..

Życzenia

Życzenia Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy spokojnych, zdrowych, wypełnionych radością spotkania z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia..Chór "CAMERATA"