Aktualności

KOLĘDOWANIE W KISIELICACH

KOLĘDOWANIE W KISIELICACH Kolejny koncert kolęd chóru "Camerata" odbył się 11 stycznie 2018 roku w Kisielicach i został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Iławski zespół, który wykonał polskie i obce kolędy i pastorałki, został bardzo ciepło przez miejscową publiczność. Na zakończenie koncertu zabrzmiała, zaśpiewana wraz z lokalnym chórem szkolnym i z publicznością, kolęda "Bóg się rodzi"...

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku r., chór "Camerata" tradycyjnie już "kolędował" dla mieszkańców Iławy. Tym razem koncert kolędowy odbył się w kościele Św. Brata Alberta w Iławie. Jego program wypełniły znane i nieznane kolędy i pastorałki. Zostały one bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną licznie w świątyni publiczność...Słuchacze podziękowali chórzystom za koncert gromkimi oklaskami...

KONCERT ŚWIĄTECZNY

KONCERT ŚWIĄTECZNY W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2017 r., chór "Camerata" zaprosił Iławian do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Koncert Kolęd i Pastorałek. Świąteczna atmosfera dnia udzieliła się zarówno wykonawcom, jak i słuchaczom...W sposób szczególny zabrzmiały kolędowe kołysanki, jak i ludowe, skoczne pastorałki ...Na kolejne koncerty kolędowe zespół zaprasza swoich słuchaczy w styczniu..

Życzenia

Życzenia Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy spokojnych, zdrowych, wypełnionych radością spotkania z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia..Chór "CAMERATA"

CZAS KOLĘDOWANIA

CZAS KOLĘDOWANIA W niedzielę, 17.12.2017 roku chór "Camerata" rozpoczął kolejny sezon kolędowania... Swoje pierwsze koncerty kolędowe zespół zaśpiewał dla mieszkańców Iławy,spotykając się z nimi w różnych miejscach:na Jarmarku Bożonarodzeniowym,przy choince przed Ratuszem i w galerii handlowej...Zarówno chórzyści jak i słuchacze poczuli,że czas świąt tuż, tuż...

CAECILIADA W OSTÓDZIE

CAECILIADA W OSTÓDZIE W niedzielę, 26 listopada 2017 r. chórzyści chóru "Camerata" koncertowali w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Występ związany był z obchodzonym w kościele katolickim 22 listopada wspomnieniem Św. Cecylii -patronki muzyki kościelnej. Wykonane utwory chóralne, prezentujące różne style muzyki, zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Zespół przyjął też zaproszenie do wykonania koncertu kolęd.

CAECILIADA

CAECILIADA W dniu 23 listopada 2017 roku w kościele Brata Alberta w Iławie została odprawiona Msza Św. z okazji święta patronki muzyki kościelnej Św. Cecylii. Oprawę muzyczną liturgii zapewniły iławskie schole i zespoły liturgiczne oraz chór iławskich Amazonek. Na Mszy Św. byli obecni także przedstawiciele chóru "Vivat". Po Mszy św. odbył się koncert muzyki sakralnej W wykonaniu chóru "Camerata".Wieczór zakończyło spotkanie chórzystek i chórzystów z wszystkich zespołów przy ciastku i herbatce.

XX DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W LUBAWIE

XX DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W LUBAWIE W czwartek, 20 października 2017 roku, w kościele Jana Chrzciciela i Michała Archanioła wspólnym koncertem Z chórem "Appasjonata" nasz zespół zainicjował jubileuszowe XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Lubawie. W naszej pamięci ożyły koncerty pierwszych edycji tego festiwalu, w których braliśmy udział. Bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczasowe zaproszenia na październikowe koncerty i za możliwość prezentacji przed lubawską publicznością pięknych utworów chóralnych.